Urząd m.st. Warszawy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Elektronicznej Tablicy Ogłoszeń Urzędu m.st. Warszawy(link otwiera się w nowej karcie).
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
1. Nie wszędzie można dotrzeć przy nawigacji klawiaturą2. Redundantne linki i przyciski3. Niektóre odnośniki do pobrania mają nieczytelne nazwy4. Znaczniki div nie są pogrupowane na niektórych podstronach5. Nie wszystkie elementy zapewniają odpowiedni kontrast
brak
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.(link otwiera się w nowej karcie)
Siedziba główna Urzędu m.st. Warszawy, pl. Bankowy 3/5;Dojście/dojazd: Przystanki komunikacji zbiorowej w pobliżu obiektu Metro Ratusz Arsenał 01, 02, 03, 04, 09, 10, Plac Bankowy 01, 03, 04, 07, 08, Kino Femina 01, 05, 06, 09, 10;Miejsca parkingowe dla Osób z Niepełnosprawnością;Wejście dostępne: Wejście C – Skrzydło Zachodnie (Wejście główne);Obsługa mieszkańca odbywa się w holu głównym, po prawej stronie, do punktu kancelaryjnego prowadzą schody wyposażone w podnośnik;Dostosowanie budynku:Winda; Podnośnik; Toaleta dla osób z niepełnosprawnością: na parterze w budynku, w wejściu C, B i F;Miejsce uzyskania informacji dodatkowych: pracownik ochrony – kontrola wejścia do budynku.Informacje o dostępności architektonicznej pozostałych budynków Urzędu m.st. Warszawy oraz Urzędów Dzielnic można znaleźć na stronie https://wsparcie.um.warszawa.pl/-/dostepnosc-budynkow
• możliwość powiększenia czcionki• ustawienie wysokiego kontrastu
brak